Vlasy I. Díl

09. 11. 2010 | † 30. 09. 2015 | kód autora: 8wi

 Každá z nás sní o krásných dlouhých vlasech a když ne o dlouhých, tak hlavně zdravých!
Ale jde to? V dnešní době plné chemie, barev, stylingových přípravků apod.?
Na to je jednoduchá odpověď: VŠECHNO JDE, KDYŽ SE CHCE.
Ale je potřeba začít od základů. Přináším Vám pár rad, zkušeností a poznatků z mého života. O vlasy se nezajímám příliš dlouho, ale za tu dobu stihne člověk poznat a odzkoušet tolik věci, že by jeden tomu nevěřil.
Úplně základní věcí pro vlasy je strava. Vyvážená, obohacená o vitamíny, ale především vápník! Nejvíce vápníků najdete v mléčných výrobcích (Hlavně sýry!, mléko, vajíčka..) a pokud někdo nemá rád tyhle potraviny, pak to jednoduše doplní tabletami obsahující většinou 400 mg vápníků (což je 1/5 vápníků potřebná pro jeden den).
Další věcí je třeba si uvědomit, co jíme. Pokud má někdo problémy s maštěním hlavy, je potřeba pouvažovat, jestli nejíme moc ostrých jídel, tučných a sladkých. Nejenže tyto jídla neobsahuji téměř žádné vitamíny, ale škodí i našemu tělu. Zkusme do jídelníčku zavrhnou jablíčka, mrkev, pomeranče, ale také dýňová semínka (jsou dobrým zdrojem pro vitamíny) a nebo opět "umělé" (jak já říkám tabletkám) zdroje těchto potřebných vitamínů.

Péče o vlasy. Je důležitou součástí, aby byly vlasy krásné, pevné a zdravé. Chce to lásku a cit. Žádné násilné česání, kulmování 5 x do týdne, žehlení a další podobné teplotní namáhání. Časté česání a sahání do vlasů, je taky škodlivé! Promasírovávají se tak mastící žlázy a tím se nám vlasy rychle zmastí. Takže není pravdou, že se každý večer mají vlasy 20x rozčesat. Bohatě stačí, když tento úkon uděláte jednu za týden, nebo před umytím vlasů. Na spaní, pro delší vlasy doporučuji volně svázat do copu, aby nám při spánku vlasy "nechodili" po polštáři, tak se třou a zbytečně přicházíme o jejich pevnost.

V příštím díle si řekneme něco o barvách a vnější péči o vlasy.


Zobrazit další články tohoto autora

Související články

Copyright © 2008-2018 Hups.cz. Všechna práva vyhrazena.